Planowanie budynków miechów

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna oraz prawo. Bezsprzecznie są to kierunki ciężkie, a praca po nich (przede wszystkim za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wzmiankuje się trzeci kierunek, który ja prywatnie chciałabym w tym miejscu dodać – architektura.
Zawód architekta nie dosyć, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej intrygujący aniżeli dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest także bardzo dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to mnóstwo rozmaitych dziedzin. Może znaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale także ktoś z bardziej przydatnymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców i projektowanie budynków mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie jest proste – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki a także fizyki, jak i kulturalnego obeznania i zmysłu artystycznego. Jednak ostatecznie są tego warte. Domek, który stworzymy w swojej głowie, za parę lat może zaistnieć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł pozostanie w przyszłości inspiracją w studenckich podręcznikach?
Wobec tego jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezmiernie szybko mdlejesz – zastanów się czy zawód dekoratora nie jest dla Ciebie. Może projektowanie budynków to Twoja pasja, głęboko zakorzeniona a w dodatku jeszcze wypatrzona? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen mądrości. Rysuj, rozbudź fantazję i stwierdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.