Pianka poliuretanowa kalety

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest używana i konieczna w budownictwie jako budulec uszczelniający, ale niewielu wie, że dobrze sprawdza się także w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – albowiem o niej mowa – ma więcej zastosowań, niż może się zdawać. Oczywiście najlepiej odnajduje się w celach, do których jest przeznaczona, ale przy krztynce inwencji sprawdzi się w wielu sprawach.
Pianka poliuretanowa ma bardzo dobre właściwości wiążące, zatem idealnie odnajdzie się jako klej. Malutką ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą pokrywach, które łączymy ze sobą i czekamy do wyschnięcia.
Dziś niesłychanie dużo sprzedajemy poprzez sieć, a co się z tym wiąże, artykuł wysyłamy w paczkach. Czasami pojawia się problem – jak ochronić delikatne obiekty takie jak na przykład smartfon, lub sprzęty elektryczne przed nadszarpnięciem w czasie przewozu. I w tym miejscu z pomocą przybywa nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Na początku należy wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Następnie napełniamy je do połowy pianką. gdy jest jeszcze sprężysta, ostrożnie ją uklepujemy, opakowujemy folią wysyłany artykuł i dostosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy parę powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i zapełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozwijamy z folii, lokujemy we wnętrzu przedmiot i wysyłamy. Prawda, że łatwe?
Pianka montażowa wykorzystywana jest też w przemyśle motoryzacyjnym, a ściślej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – hobbyści mogą właśnie tym produktem napełnić wolne przestrzenie w karoserii samochodów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Naturalnie pianka poliuretanowa najlepiej sprawdzi się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, wypełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna we współczesnym budownictwie i w każdym domku. 
W sklepach budowlanych osiągalne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy poznać się z instrukcją bezpieczeństwa oraz zaopatrzmy się w jednorazowy, komfortowy pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.