Pianka poliuretanowa dębica

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest użytkowana a w dodatku konieczna w budownictwie jako artykuł uszczelniający, ale niewielu wie, że znakomicie sprawdza się także w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – ponieważ o niej mowa – ma więcej zastosowań, aniżeli może się zdawać. Rzecz jasna najlepiej odnajduje się w celach, do których jest poświęcona, ale przy krztynce inwencji sprawdzi się w wielu chwilach.
Pianka poliuretanowa posiada doskonałe cechy wiążące, a więc idealnie sprawdzi się jako klej. Malutką ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą powierzchniach, które łączymy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Dziś bardzo dużo sprzedajemy poprzez sieć, a co się z tym wiąże, towar wysyłamy w paczkach. Nieraz pojawia się kwestia – jak zabezpieczyć delikatne obiekty takie jak na przykład smartfon, lub sprzęty elektryczne przed uszkodzeniem w czasie transportu. I tutaj z pomocą przychodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Najpierw powinno się wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Później napełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze sprężysta, delikatnie ją uklepujemy, opakowujemy folią wysyłany przedmiot i przystosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i wypełniamy pianką resztę przestrzeni. Kiedy pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozwijamy z folii, sytuujemy we wnętrzu artykuł i wysyłamy. Prawda, że łatwe?
Pianka montażowa stosowana jest również w przemyśle motoryzacyjnym, a dokładniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – amatorzy mogą właśnie tym produktem wypełnić puste przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Istotnie pianka poliuretanowa najlepiej sprawdzi się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, wypełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko i wyłącznie niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna we współczesnym budownictwie i w każdym budynku. 
W sklepach budowlanych przystępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem musimy zaznajomić się z instrukcją bezpieczeństwa a także urządźmy się w jednorazowy, komfortowy pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.