Pianka poliuretanowa gdańsk

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest stosowana oraz nieodzowna w budownictwie jako artykuł uszczelniający, ale niewielu wie, że doskonale sprawdza się również w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – ponieważ o niej mowa – ma więcej zastosowań, niż może się zdawać. Rzecz jasna najlepiej odnajduje się w celach, do których jest poświęcona, ale przy krztynce pomysłowości sprawdzi się w wielu chwilach.
Pianka poliuretanowa ma wspaniałe parametry wiążące, a więc nienagannie odnajdzie się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch lepionych ze sobą pokrywach, które scalamy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Współcześnie bardzo dużo sprzedajemy poprzez net, a co się z tym wiąże, artykuł wysyłamy w paczkach. Czasem pojawia się sprawa – jak ochronić łagodne przedmioty takie jak na przykład smartfon, lub urządzenia elektryczne przed uszkodzeniem w trakcie przewozu. I tu z pomocą przybywa nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Na początku warto wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Następnie zapełniamy je do połowy pianką. gdy jest jeszcze sprężysta, delikatnie ją uklepujemy, osłaniamy folią wysyłany przedmiot i dopasowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i wypełniamy pianką resztę przestrzeni. Kiedy pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozwijamy z folii, lokujemy we wnętrzu artykuł i wysyłamy. Prawda, że banalne?
Pianka montażowa użytkowana jest dodatkowo w przemyśle motoryzacyjnym, a precyzyjniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – hobbyści mogą właśnie tym materiałem zapełnić puste przestrzenie w karoserii aut, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować wyobraźni.
Oczywiście pianka poliuretanowa najlepiej przetestuje się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, napełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w nowoczesnym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych osiągalne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem musimy poznać się z instrukcją bezpieczeństwa i zaopatrzmy się w jednorazowy, wygodny pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.